5 érv a zárt cellás poliuretán hab szigetelés mellett
Arra kérünk, hogy mielőtt tovább olvasod a cikket, vedd elő az egyik téli fűtésszámládat (vagy próbálj meg visszaemlékezni, hogy mennyi volt.) Tippelünk. Szinte biztos, hogy az egész havi rezsid legalább 50-60%-a fűtésszámlád. Ez mindenkinél így van, neked is ez az egyik legjelentősebb rezsitételed, igaz? Elmondjuk, hogyan lehet csökkenteni.
Amikor szinte minden a szigetelésen múlik
Hazánkban minden évben legalább 5-6 olyan hónap van, amikor fűteni kell, ezért kifejezetten fontos, hogy bent tartsd a házadban a meleget, azaz minél jobban szigetelt legyen a házad. Különben az utcát (vagy a tetőt, a tetőteret, a padlást) fűtöd, hiszen ott szökik ki a meleg majdnem 35-40%-a. Érdekes, hogy a szigetelés fontosságával mindenki tisztában van, mégsem teszünk érte semmit: még az újonnan épült házak nagy részén sincs a tető, a födém megfelelően szigetelve. Pedig van rá egy szuper megoldás, a zárt cellás poliuretán hab szigetelés. Összegyűjtöttük az 5 legnagyobb előnyét, és azt is megmondjuk miért válaszd.
Ezért válaszd
A zárt cellás poliuretán (pur)hab szigetelés mindenhol alkalmazható, ahol az a cél, hogy az adott terület járható legyen, azaz rá tudj lépni, terhelni tudd. A szigetelést két különböző komponenst összekeverve úgy fújjuk fel a tetőre (födémre) hogy a leszórt anyag pillanatok alatt a százszorosára duzzad, ezért a legkisebb rést is kitömi, szigeteli. Íme az 5 érv mellette.
5: Lépésálló
Képzelj el egy olyan szigetelést, amit egyszerűen ráfújunk a födémedre, várunk pár percet, a szigetelés megdagad, és megkeményedik, azután akár perceken belül tökéletesen szigeteli a legkisebb résedet is úgy, hogy emellett vízzáró, és hanggátló réteget is képez, és egy olyan lépésálló felületet alkot, amire nyugodtan ráléphetsz, tehetsz rá bútorokat, így nem kell semmiféle kompromisszumot hoznod.
4: Vékonyan is hatékony
A zárt cellás poliuretán hab szigetelést - az eddig megszokott (például táblás kőzetgyapot) 25-40 centis szigetelése helyett - elég mindössze 8-15 centiméternyi vastagságban letenned. Ez a 20-25 centiméternyi különbség nem tűnik soknak pedig az: gondolj abba bele, hogy 60 négyzetméteren ez milyen jelentős területmegtakarítás azzal, hogy nem nyomod össze a teret.
3: Tökéletesen fed
Az lenne a legszemléletesebb, ha csak azt írnánk: tegyél le egy táblányi kőzet, vagy üveggyapotot a födémedre. Azt fogod látni, hogy bár kétségtelenül elfedi, de nem 100%-ban takarja a felületet (most arról ne beszéljünk, hogy tehetetlen, és vágnod kell itt-ott), és tegyél mellé egy olyan technikát, ahogy a kettő különböző komponenst összefújjuk, és az a százszorosára dagadva minden apró rést (a legapróbbat is) azonnal eltömít, aztán megkeményedik annyira, hogy járható lesz. Szeretnénk összehasonlítani a kettő technikát, de nem lehet.
2: Később melegszik át
A zárt cellás poliuretán hab télen nagyszerű hőszigetelő, ez tény. Van azonban egy másik jó tulajdonsága is: az, hogy nyáron sokkal nehezebben (illetve lassabban) melegszik át, mint a többi szigetelőanyag, ezért tovább megtartja a kellemes hűvöset a házadban. Azt is megkockáztatjuk, hogy ha olyan fekvésű a házad, és nincs különösen meleg nap akkor akár annyira védhet, hogy légkondit sem kell használnod.
1: Nincs egészségkárosító hatása
Ez az a mondat, amit nem kell magyarázni. A zárt cellás poliuretán hab szigetelésnek nincsen semmilyen az egészségre káros hatása, ezért bátran alkalmazhatod, biztosan nem okoz egészségügyi gondot, cserébe a lehető legjobb hőszigetelőd lesz a házadon.
Segítünk neked spórolni: kattints, és vedd fel velünk a kapcsolatot, szívesen adunk szakmai tanácsot a szigeteléseddel kapcsolatban.